top of page
3.png
Cabaret
2.png

Yazan-Yöneten:  Arda Aydın 
Koreograf: Yasemin Gezgin Yavuzcan 
Sahne Tasarımı: Cihan Aşar 
Kostüm Tasarımı: Onur Uğurlu

Oynayan:Arda Aydın – Mert Yavuzcan – Anıl Altınöz 

Orkestra Şefı / Piyano:  Orçun Tekelioğlu 
Elektrik Gitar: Murat Tunalı 
Elektrik Bass:  Şafak Kocadağ 
Davul / Perküsyon: Yalçın Gören 
Saksafon: Doruk Bora 
Orkestra Düzenleme:Orçun Tekelioğlu 

Tiyatro oyunu? Çok severiz. Müzikal? Bayılırız. Konser? Asla kaçırmayız. Gece bir kulübe gidip eğlenmek? Neden olmasın. Peki bunların hepsini bir yerde toplasak ve sunsak? Şahane olur. O zaman buna kabare diyebiliriz. Kabare kültürünün tüm gereklerini yerine getirmek üzere sahnedeki yerimizi aldık ve seyircilerimizi bekliyoruz. Ne dersiniz? İzlemek ister misiniz? 

Ana hikayesi, üç yapımcının bir müzikli oyun yapma fikri ve bunu hayata geçirme çabaları üzerinden gidiyor. Biraderler Cabaret’de sahnedeki herkes tiyatro oyuncusu ve müzisyeni. Bu yüzden sıradan konser performansları ya da müzikli oyun yapılarından çok farklı.

  • Instagram
İlelebet

Zamanın ötesinde bir lider ve fikir adamı Atatürk’ün yaşadığı bazı önemli olayları ince detaylarla seyirciye anlatan oyun, farklı üslubu ve belki de bir çok kişinin ilk kez duyacağı sözler ve ilk kez göreceği görsellerle, iz bırakan farklı bir yapım. Oyunda, 1924-1933 yılları arasında yapılan devrimler, değişim ve dönüşümlerin yaşandığı dokuz yıllık dönem ele alınıyor.

Oyunu İstanbul Şehir Tiyatroları eski Genel Sanat Yönetmeni ve Dramaturg Hilmi Zafer Şahin kaleme aldı. Modacı Arzu Kaprol, İlelebet’in kostüm tasarımını üstleniyor. Sahne Tasarımı Serna Arıcılar, Işık Tasarımı Murat Selçuk’a, oyunun müzikleri son dönemin başarılı kompozitör ve bestecisi Orçun Tekelioğlu’na ait. Oyuncu ve yönetmen Arda Aydın.

ilelebet-arda aydın AFİŞ.jpeg

Yazan: Hilmi Zafer Şahin

Yöneten ve Oynayan: Arda Aydın

Kostüm: Arzu Kaprol

Sahne Tasarımı: Serna Arıcılar

Işık Tasarımı: Murat Selçuk

Müzik: Orçun Tekelioğlu

Şişlide Bir Apartıman

Lüküs Hayat'ın 28 senelik Şehir Tiyatrosu geçmişi üzerinden, yazıldığı tarih ve günümüz itibari ile Türk insanının üzerinde bıraktığı etki ve hala devam eden güzel bir serüven olmasının hikayesi

 

Hem 1930‘larda, hem oynamadığı 40 senelik ara süreçte, hem de küllerinden doğduğu ve Şehir Tiyatroları‘nı yeniden ayağa kaldıran oyun olarak tekrar sahnelendiği 1985’ten, bittiği 2013 senesine kadar geçen sürecin minik, komik detayları ve bu detayların aralarına sıkıştırılmış, hepimizin bildiği Lüküs Hayat melodileri var bu gösteride.

 

Arda Aydın’ın tasarladığı bir hatırlatma, anılara yolculuk, en çok ihtiyacımız olduğu dönemde geçmişin sıcaklığını hissetme çabası.

1.png

Oynayan: Arda Aydın

Yapım: Biraderler Yapım

Yazan ve Yöneten: Arda Aydın

Müzik Direktörü: Orçun Tekelioğlu

Kostüm: Onur Uğurlu

 

Orkestra

Piyano: Orçun Tekelioğlu

Elektrik Gitar: Murat Tunalı

Davul: Yalçın Gören

Elektrik Bas: Kemal Aycan

Trompet: Mertcan Oktav

 

Tasarım Ekibi: Bulut Güneş, Oğuz Alp Kutlu, İdil Türkmenoğlu, Elif Ayhan 

Yayın Prodüksiyon: İstenci Production -Hüsamettin İstenci

Sen Yaz Ben Oynrım

Sen Yaz Ben Oynarım’da çocuklar için yapılan hiçbir iş çocukların katılımı olmadan başlamıyor ve bitmiyor.  Prensibimiz çok açık: Çocuğun metnini çocuk kendi yazar.

Oyun herhangi bir yerde geçebilir. Uzaylılardan prenseslere, hayvanlardan meyvelere herkes kahramanımız olabilir. Biz şu anda konuyu ve kahramanları bilemiyoruz, o gün sahneye çıktığımızda dekorları da çizecek olan izleyicilerimiz belirliyor.

4 – 15 yaş.

DOĞAÇLAMA ÇOCUK OYUNU.png

Proje Tasarımı: Arda Aydın

Afiş Tasarımı: Pınar Tuncegil

Müzik: Arda Aydın

Oynayan:

Ece Karağaçlı

Samet Denizdurduran

Sena Yıldız

Işıl Çolakoğlu

Hasan Demirci

  • Instagram
BYGR
BYGR afiş isimli (10).jpg

Yazan: William Shakespeare
Çeviren: Özdemir Nutku
Yöneten: Aleksandar Popovski
Yapımcı: Arda Aydın - Biraderler Yapım
Yardımcı Uygulayıcı Yapımcı: Oğuzalp Kutlu
Sahne Ve Işık Tasarımı: Sven Jonke
Kostüm: Jelena Prokovic
Müzik:Kiril Dzajkovski
Asistan:Nejat Yıldız
Oyuncular
Sezai Aydın, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Arda Aydın, Özgün Akaçca, Pınar Tuncegil, İlham Erdoğan, Ali Bal, Sena Yıldız, Canberk Gültekin, Ayşen Baransel, Sertan Müsellim, Furkan Öncü, Anıl Altınöz, Mustafa Polat, Gürkan Başbuğ, Şaziye Özlem Turan, Dilek Ünal, Süleyman Demirkol

Aşk ve rüyalar üzerine yazılmış en muhteşem komedi. Danslı, müzikli görsel bir şölen. Ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın'dan, dünyaca ünlü yönetmen Aleksandar Popovski'nin bu  Shakespeare yorumunu mutlaka izleyin.

Kırmızı Orman'ın derinliklerinde buluşmak üzere.

  • Instagram
pncere

Avustralyalı yazar Andrew Bovell imzalı Anlaşılmaz Konuşmalar, duygusal davranışların doğru ve yanlışlarını irdelerken kopukluğu ve ahlaki kuralların değişimini tipik bir duygusal manzara çizerek gösteriyor. Arda Aydın, Neslihan Yeldan, Nilay Erdönmez ve Fatih Sönmez’in rol aldığı oyunun yönetmenliğini Ali Altuğ üstlendi. İlk kez 6 Ağustos 1996’da Avustralya, Sydney’deki The Stables’da Griffin Theatre Company tarafından sahnelenen oyun, Biraderler Yapım prodüksiyonuyla 2020 yılında seyirciyle buluştu. 

Anlaşılmaz Konuşmalar Görsel.jpg

Yazan: Andrew Bovell

Çeviren: Ekin Tunçay Turan

Yöneten: Ali Gökmen Altuğ

Yapım: Biraderler Yapım

Oyuncular: Arda Aydın, Nilay Erdönmez, Fatih Sönmez, Neslihan Yeldan

Müzik: Orçun Tekelioğlu

Video, Görsel ve Afiş Tasarım: Baran Gündüzalp

Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter

Kostüm Tasarım: Onur Uğurlu

Yönetmen Yardımcısı: Melissa Benice, Jehat Kaplan

Pencere’de küçük yaşlarından itibaren tiyatro ve sanatın her disiplinine dair eğitim alan çocuk ve gençlerle Otizm tanılı çocuk ve gençlerin sahne performansını ve birlikte oynadıkları oyunu izleyeceksiniz. Kendilerine aykırı bir dünyada doğmuş olanların cesaretle, savaşmak zorunda kalmadan kendi haklarına kavuşmak için söylemek istediklerini sanatın iyileştirici gücüne inanarak söyledikleri bir performans.

“Pencere” otizm tanısı almış gençlerin yaşdaşlarıyla birlikte -farklı- olmak üzerine söylemek istediklerini tiyatro aracılığıyla sahneye taşıdıkları sıradışı bir iş. Birbirlerine tutunarak hayatta pencereler açan çocuklara ve otizmin bir engel değil bir farklılık ve farkındalık olduğuna şahit olacaksınız.

anlşılmaz konuşmalr
PENCERE AFİŞ.jpg

Yazan-Yöneten: Yonca İnal

Psikolojik Danışman: Çiğdem Aydın

Müzik Uskan Çelebi - Ozan Demir

Yönetmen Yardımcısı: Okan Patırer

Orkestra: Uskan Çelebi, Ege Ozan Çalışkan, Gökhan Bacak, Ozan Demir

Vokaller: Derya Yıldırım, Eda Cesur

Afiş Tasarımı: Pınar Tuncegil

Oyuncular: Aslan Yiğit Bacak, Ata Sümerol, Ayris Ekşi, Begüm Ergül, Bora Çetin, Çınar Çağlarer, Defne Atlı, Efe Sancaklı, Elfin Tekcan, Emrah Eker, Eren Yıldız, Fulya Aksular, Kuzey Ezerler, Öykü Şanlıbayrak, Şevval Şimal Kaçur, Talia Türkmenoğlu

Oyunlarımızın sahnelenmesi için

bottom of page